Doplňky v Moodle po 2 letech

O doplňcích Moodle jsem psal přibližně před dvěma lety. V té době dosáhl počet dostupných doplňků hranice 1000, aktuálně (04/2017) je k dispozici 1307 doplňků, kromě počtu došlo k dalším výrazným změnám.

David Mudrák s kolegy realizoval na stránkách doplňků další změny. Kromě změny tváře stránky, která zlepšuje řazení, výběr, filtraci a zobrazení dostupných modulů je součástí informací o doplňcích i stav automatické kontroly modulu.  Doplňky jsou dlaždicově uspořádány s rychlým zobrazením informací o modulu a přechodem na vybraný modul.

plugin6

Podívejme se na detaily hledání a řazení doplňků, doplňky vybereme podle účelu (správa, hodnocení ..), typu doplňku a verze Moodle:

plugin1

Vyběr lze doplnit i fulltextovým vyhledáváním.

Vybrané doplňky lze dále řadit podle zvolených kritérií:

  • Relevance se vztahuje k výrazu hledání, přednost při řazení mají řetězce z názvu před popisem atd.,
  • Sites zobrazí nejčastěji nainstalované doplňky, kritériem je počet instalací doplňku (tolik správců doplňku věří :-),
  • Downloads kritériem řazení je počet stažení (správci si modul zkusili),
  • Fans zobrazí nejprve nejpopulárnější doplňky, kritériem je počet spokojených uživatelů (pokud to neznačí jen rychlý přístup k doplňkům),
  • Recently update seřadí doplňky podle data poslední aktualizace,
  • Recently added vám zobrazí nejdříve poslední novinky.

plugin3

Nové informace o doplňcích slouží pro vývojáře/autory, protože jim primárně dávají popis míry plnění formálních požadavků Coding style. Doplňky prochází (jako celý Moodle) prvotní automatickou kontrolou. O kontrole doplňků s odkazy na styly testů se dozvíte přehledně v dokumentaci. David mi potvrdil, že nenulová hodnota může být jen formální nedostatek popisu vývojářem či jiný důvod, který nemusí být na překážku požadované/očekávané fuknkce doplňku.

Příklady:

Sumář v hlavičce popisu  plugin4
Detail v popisu verze plugin5

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit